2017/18 Honours Board
Seniors
Mens Singles: Johnny Cossill
Ladies Singles: Nusi Brownhill
Mens Doubles: Johnny Cossill & Sharn Danford
Ladies Doubles:
Mixed Pairs / Combines: Trevor Kaukau & Pania Pique
Most Improved Player:
Sportsmanship Award:
Senior Interclub Tennis Auckland Section Winners:
Monday Twilight Womens Doubles (captained by Clecia Danford)
Saturday Open Mens 7 - (captained by Sharn Danford)
Saturday Open Presidents 5 (captained by Chris Temu)
Special Awards:
Dawn McAlpine Cup:
Tournament Referee & Chair Umpire:
JPTC Appreciation Award:
Juniors
Beginners Singles Cup: Akapa & Jade Tatari
Beginner Doubles Cup: Jade Tatari & Sharnia Danford
Junior 12 Year Boys Singles: Boston Danford
Junior 12 Year Girls Singles: Leah Patuwairua
Junior Open Boys Singles: Taylen William
Junior Open Girls Singles: Ela Vakaukamea
Junior 12 Year Boys Doubles: Boston Danford & Jeremiah Teua
Junior Open Boys Doubles: Rushil Sharma & Bradley Danford
Junior Open Girls Doubles: Ela Vakaukamea & Rishta Sharma
Junior Combines Doubles: Ela Vakaukamea & Bradley Danford
Most Improved Boy: Ben Honey
Most Improved Girl: Rishta Sharma
Sportsmanship Award: Rosa McQuoid
Tournament Player of the Year: Ela Vakaukamea
Junior Interclub Pre Xmas Tennis Auckland Section Winners
Sat Girls 12 yrs - captained by Rosa McQuoid
Sat Boys 18 yrs Section 1 - captained by Rushil Sharma
Junior Interclub Post Xmas Tennis Auckland Section Winners
Sat Girls 18/16 yrs Section 1 - captained by Rhea Loasby
Sat Boys 16 yrs Sec 1 - captained by Bradley Danford
Sat Boys 18 yrs Sec 1 - captained by Rushil Sharma
Mens Singles: Johnny Cossill
Ladies Singles: Nusi Brownhill
Mens Doubles: Johnny Cossill & Sharn Danford
Ladies Doubles:
Mixed Pairs / Combines: Trevor Kaukau & Pania Pique
Most Improved Player:
Sportsmanship Award:
Senior Interclub Tennis Auckland Section Winners:
Monday Twilight Womens Doubles (captained by Clecia Danford)
Saturday Open Mens 7 - (captained by Sharn Danford)
Saturday Open Presidents 5 (captained by Chris Temu)
Special Awards:
Dawn McAlpine Cup:
Tournament Referee & Chair Umpire:
JPTC Appreciation Award:
Juniors
Beginners Singles Cup: Akapa & Jade Tatari
Beginner Doubles Cup: Jade Tatari & Sharnia Danford
Junior 12 Year Boys Singles: Boston Danford
Junior 12 Year Girls Singles: Leah Patuwairua
Junior Open Boys Singles: Taylen William
Junior Open Girls Singles: Ela Vakaukamea
Junior 12 Year Boys Doubles: Boston Danford & Jeremiah Teua
Junior Open Boys Doubles: Rushil Sharma & Bradley Danford
Junior Open Girls Doubles: Ela Vakaukamea & Rishta Sharma
Junior Combines Doubles: Ela Vakaukamea & Bradley Danford
Most Improved Boy: Ben Honey
Most Improved Girl: Rishta Sharma
Sportsmanship Award: Rosa McQuoid
Tournament Player of the Year: Ela Vakaukamea
Junior Interclub Pre Xmas Tennis Auckland Section Winners
Sat Girls 12 yrs - captained by Rosa McQuoid
Sat Boys 18 yrs Section 1 - captained by Rushil Sharma
Junior Interclub Post Xmas Tennis Auckland Section Winners
Sat Girls 18/16 yrs Section 1 - captained by Rhea Loasby
Sat Boys 16 yrs Sec 1 - captained by Bradley Danford
Sat Boys 18 yrs Sec 1 - captained by Rushil Sharma